مراقبت از گیاهان در پاییز (بخش دوم)

گل ناز
گیاهانی مثل گل ناز آفتابی و در زمستان کاملا خشک می شوند و برای داشتن گلدان این گل ها در سال جدید باید بذر این گیاه را جمع آوری کنید. یا اینکه از گلدان خشک شده تا فصل بهار مراقبت کنید. بذرهای به جا مانده در گلدان در فرصت مناسب رشد می کنند، اما فراموش نکنید شما باید به این گلدان ها تا نزدیکی های فصل بهار منظم آب بدهید!
شمعدانی
بسیاری از ما در حیاط و تراس خانه‌هایمان، «گیاه شمعدانی» داریم که اگر دمای اطرافش به صفر درجه برسد و همچنان در فضای آزاد باشد، مساوی با مرگش است. برای جلوگیری از این اتفاق، می‌توانید دور گیاه نایلون ضخیمی بپیچید، ولی بهتر است آن را به فضای سرپوشیده منتقل کنید و نور غیرمستقیم و پشت پنجره‌ای به آن برسانید.
پتوس
پتوس‌ها، در تمام سال، سبز و باطراوتند و بالطبع، گزینه‌ مناسبی برای نگهداری گل و گیاه در فصل سردند. این گیاه، از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی است. اگر به دنبال گیاهی می‌گردید که در جای کم نور رشد کند و نیاز زیادی هم به آبیاری نداشته باشد، پتوس انتخاب خوبی است و از طریق قلمه تکثیر می‌شود و می‌توانید فضای اطراف خود را با آن‌ها پُر و زیبا کنید.
برگ بیدی و نخل مرداب
گیاهانی مثل برگ بیدی بنفش و نخل مرداب اگر در فضای باز زمستان باشند، کاملا خشک می‌شوند. منتها نیازی به تلاش برای جلوگیری از این اتفاق نیست زیرا ریشه‌های این گیاهان زنده‌اند و این خواب زمستانی اتفاقا به گیاهان شما کمک می کند تا در فصل بهار، زیبایی و کمال خود را به نمایش بگذارند. از ریشه‌های این قبیل گیاهان مراقبت کنید و مواظب باشید در محل ریشه‌های این گیاهان، عمل شخم‌زنی انجام نشود.